abecedapodnikani.cz

 
Kontakt | Login

ŠKOLA ÚSPĚCHU | JAK NA TO | UŽITEČNÉ INFORMACE | SEZNAMY

Jak začít podnikat | Virtuální kanceláře seznam | Odklad daně | Příležitosti
 

Stanovili jsme si velký cíl?

Kdyby lidé neměli cíle, neměli by pro co žít. Některé jsou snazší, jiné jsou nedosažitelné. V druhém případě lidé musejí překonávat mnoho překážek. Mohou si takové cíle vůbec klást?

15.03.2013 05:24:59   Caroline Kornelová   Úspěch
Stanovili jsme si velký cíl?

Úspěchu nemusíme dosáhnout

Každý máme nějaký cíl, nějaký sen, který si chceme splnit. Někdy si klademe opravdu nedosažitelné cíle. Zkoušíme, zda jich dosáhneme. Po selhání přichází frustrace a zklamání. Podrýváme si jimi, a to zcela zbytečně, sebedůvěru. Přesto je nutné jít za tím, co si usmyslíme, i když nás čeká velké množství překážek, odmítnutí a zklamání.

 

Proč? Nejen proto, že si tak budujeme představu o věcech, záležitostech a lidech, ale také proto, že pokud by nebylo lidí, kteří se odhodlali jít za svým „nedosažitelným“ snem, nebylo by na světě velké množství věcí. Oni šli a zvítězili. Když to dokázali oni, tak proč ne my?

 

Každý neúspěch přináší poznání

Každý člověk má určitou představu o věcech. Stejné je to s cíli. Lidé si představují jejich cestu za tím, co si přejí. Jejich očekávání jsou různá a realita je většinou zcela rozdílná od představ. Již zde začíná cesta poznatků. Pokud člověk půjde dál, dostane se mu odmítnutí, třebaže bude zklamaný, dostane se mu poznání. Uspěje-li, bude mít dobrý pocit ze své vytrvalosti, ale také ze svého úspěchu. V této fázi se člověku dostává nejen poznávání nového, ale i učení. To je pro člověka velmi důležité, neboť se jím neustále rozvíjí.

 

Lidé, kteří se bojí klást si cíle, jsou svým způsobem ztraceni. Přežívají ze dne na den a nemohou se hnout z místa. Není dobré mít strach z nepoznaného, protože pokud nic nezkusí, nic se nedozví. Pokud se záměr nezdaří, není čeho litovat. Již jen to, že si člověk prošel zklamáním, ho poučilo. Navíc prohra neznamená konec. Můžeme to zkoušet dál a dál, neustále se zdokonalovat, až se to jednoho dne povede.

 

Není dobré se podceňovat, ale ani přeceňovat

Když se člověk podceňuje, mnoha věcí nedosáhne. Naneštěstí si mnoho lidí nevěří, a proto mají velký problém uspět. Jedná se o jakousi nepřekonatelnou překážku, se kterou je ale nutné bojovat. S prvním úspěchem budou o krok blíž svému cíli a zjistí, že strach je úplně zbytečný, neboť splňují požadavky a nastalou situaci zvládají. Jde o nedostatek sebevědomí. Češi v tomto ohledu patří mezi země s velmi malým sebevědomím, přesto někteří z nás dokázali ve světě velké věci. Proč? Protože v sebe věřili.

 

Větší překážkou než je podceňování může být fakt, že se člověk přeceňuje. Myslí si, že jeho schopnosti jsou dostatečné a že k cíli naprosto s nadhledem dojde, ale brzy se ukáže, jak moc se zmýlil. V takovém případě odchází jako poražený, zdrcený a je možné, že si začne myslet, že na žádný cíl nemá. To také není v pořádku, ale alespoň se mu otevřou oči a bude vědět jak na tom skutečně je.

 

Dobré je zkrátka vědět, co skutečně dobře umíme a řídit se dle toho. Protože jen tak budeme vědět, co je zapotřebí se ještě učit a v čem naopak vynikáme a můžeme s tím být přínosem pro své okolí.

 

Na neúspěch hleďme s hlavou vztyčenou!

Jak jsem již výše uvedla, s každým neúspěchem získáváme nové zkušenosti, nové poznatky. Navíc ani každý neúspěch není stejný. Některý nám toho dá více, jiný byl naprosto zbytečný.

 

Z některého si můžeme odnést zajímavé vzpomínky, cenné kontakty atd.

 

Neúspěch není tragédie. Každý minimálně jednou za život neuspěje. Je to zcela běžná věc, se kterou je nutné se vypořádat a rozhodně se jí nepoddávat. Spíše se nad tím, co bylo špatně zamyslet a příště se podobným chybám vyvarovat. Pokud chceme posílit, je zapotřebí trénovat. Součástí tréninku je samozřejmě i selhání. Právě selhání je to, co nás totiž opět jednou postaví na nohy. Když však budete ve své činnosti za úspěchem pokračovat a budete stagnovat, či již nebudete mít sílu, zvolte jinou cestu, nebo jiný cíl. Zdraví máte jen jedno a najdete-li si něco, co vám půjde lépe, zůstaňte u toho. Bude vám to přinášet radost a nakonec uvidíte, že není vše tak zlé, jak to vypadá.

 

Plány sny a cíle, jak na ně? Dočtete se ve škole úspěchu ABECEDY PODNIKÁNÍ: http://internetweek.cz/abeceda-podnikani-skola-uspechu/abeceda-podnikani >>>

 

Autor: Caroline Kornelová

Přidat komentář |0|  


Články ve stejných kategoriích:

Úspěch   Motivace   Myšlení  


Nepřehlédněte

Podnikejte jednoduše


 

Jak na ranní vstávání?


 

Pozitivním myšlením k úspěchu

Podnikejte jednoduše
 
Jak na ranní vstávání?
 
Pozitivním myšlením k úspěchu
Složitost komplikuje podnikání. Co se dá zjednodušit? Všechno, co otravuje naše zákazníky i spolupracovníky.

bullet


 
ABECEDA PODNIKÁNÍ Vám radí vstávat brzy. Protože tak uděláte více práce. A snáze dosáhnete úspěchu. Je však možné si ranní vstávání osvojit, či je vrozené?

bullet


 
Většina malých podnikatelů vidí sklenici jako napůl plnou. Na horské dráze podnikání mezi startem nové firmy a jejím uvedením do běhu je to opravdu jediný způsob, jak přežít a růst.

bullet

 
Jak na odklad daně z příjmuJak na odklad daně z příjmu

Jak na ranní vstávání?Jak na ranní vstávání?

Jak pozvednout morálku zaměstnancůJak pozvednout morálku zaměstnanců

Stanovili jsme si velký cíl?Stanovili jsme si velký cíl?

Pozitivním myšlením k úspěchuPozitivním myšlením k úspěchu

Podnikejte jednodušePodnikejte jednoduše

Více článků: nejnovější