abecedapodnikani.cz

 
Kontakt | Login

ŠKOLA ÚSPĚCHU | JAK NA TO | UŽITEČNÉ INFORMACE | SEZNAMY

Jak začít podnikat | Virtuální kanceláře seznam | Odklad daně | Příležitosti
 

Jak založit firmu

Zabývat se budeme založením společnosti s ručením omezeným. Proč nedoporučujeme podnikání jako OSVČ, sdružení a v.o.s. si prosím přečtěte v příspěvku jak začít podnikat.

ABECEDA PODNIKÁNÍ - ŠKOLA ÚSPĚCHU

Jak začít podnikat >>>

 

     Prvním a důležitým krokem je vymyšlení názvu společnosti. Zejména v dnešní době internetu je velice důležitá nalezitelnost Vaší firmy. V názvu by měla být obsažená slova, pod kterými Vás budou zákazníci hledat. Otevíráte-li pneuservis, slovo pneuservis by se mělo objevit i v názvu firmy. Důležitá je také internetová doména, pro kterou platí stejná pravidla a podle které by se měl řídit i název společnosti. Vyhledávače typu Google Vás tak vyhodnotí jako důvěryhodnější výsledek hledání a Vaše internetové stránky Vám přivedou zákazníky zcela zdarma.

     Název společnosti musí být nezaměnitelný, a to jak v psané formě, tak foneticky. Orientačně si můžete originalitu názvu ověřit na portálu www.justice.cz.

     Důležitá je právní forma. Z typů společností podle českého práva doporučujeme společnost s ručením omezeným nebo akciovou společnost. Konsolidační společnost není zcela běžnou a své výhody má pro zahraniční společnosti, které mohou část svého zisku danit ve své domovské zemi. Akciovou společnost nedoporučujeme zakládat svépomocí, vyhledejte specialistu.

Vylučovací metodou nám zbyla nejčastější forma – společnost s ručením omezeným - s.r.o.

     Máte-li jasno o názvu, náplni činnosti a od té se odvíjejících živnostech, musíte firmu zaparkovat. K zapsání do obchodního rejstříku (OR) je nutný souhlas majitele nemovitosti s umístěním sídla. Sídlo může být i v bytě, je-li družstevní nebo městský, souhlas uděluje družstvo nebo město. Pokud ke své činnosti budete potřebovat kancelář, zajistěte si smlouvu a souhlas na vznikající společnost. Tato bude účinná až jejím zapsáním do OR. Pokud nebudete kancelář nebo výrobní prostory každodenně potřebovat, doporučujeme využití služeb virtuální kanceláře. O výhodách služby najdete na našich stránkách vyčerpávající informace a seznam všech virtuálních kanceláří v ČR.  Shrnu hlavní plusy:

  • Oddělení podnikání od bydlení - sídlo v bydlišti nedoporučujeme
  • Úspora nemalých nákladů na vlastní kancelář
  • Možnost výběru sídla podle města
  • Ve velkém městě budete mít více klidu na práci a každý soused, kde v malém městě každý se zná s každým, Vám jednoduše neuvidí do karet
  • Když „pražák“ podniká na Moravě, může se mu vyplatit sídlo v Brně
  • V mezinárodním obchodě je k nezaplacení značka Praha, kterou znají i ti, co Českou republiku hledají na dálném východě
  • Virtuální kancelář využívají dočasně společnosti, které nemovitost budou po svém založení kupovat nebo stavět.

Jak vybírat virtuální kancelář rozebíráme v dalším našem příspěvku. Otázku sídla proto opustíme a dáme se do dalšího rozhodnutí. >>>

     Podnikat sám, nebo se společníky? Být jednatelem nebo najmout manažera? Na otázku první si dovolím použít motto našeho daňového poradce ze společnosti SPOFIN, Ing. Milana Vojkůvky: „Ideální počet společníků je vždy lichý a tři je moc.“ Z vlastní zkušenosti a z příběhů klientů mu dávám za pravdu. Pokud na projektu spolupracuje více lidí nebo firem, bývá do budoucna výhodnější tyto spolupracovníky zainteresovat na projektu, ale nejít se s nimi hned oženit. Výhodu dvou společníků vidím snad jen v možnosti skládání jen části základního jmění, ale o tom v dalším kroku. Z praxe bych se ještě víc obával rodinné společnosti. A na otázku druhou říkám: „podle chuti aneb co kdo snese“. Jednatel je od toho, aby jednal. V našich podmínkách zejména s úředníky. Papíruje a má nad sebou bič zákonů. Někomu to však vyhovuje a v administrativě se vyžívá. Lidem tvůrčím však jednatelství nedělá dobře. Výsledek jejich snažení pak bývá netvůrčí svinčík v papírech… Lidem tvůrčím proto doporučuji najmout osobu úřednicky naladěnou, ať máte klid na svou práci.

Pokud máte v těchto zásadních otázkách jasno, doporučujeme kontaktovat nejbližšího notáře. Se vším ostatním Vám rád pomůže...

Přidat komentář |2|  


Komentáře |2|
 

David   22.03.2013 13:49:27

Máte někdo zkušenosti se zakládáním firem na klíč? Jeden známý mi doporučoval Profispolečnosti.cz, ale nevím, jestli si ji radši nemám založit sám.

Reagovat  

 

Marek   23.03.2013 00:40:47

Potřebujete založit firmu? Potřebujete živnostenský list, s.r.o. nebo a.s? Nechte si jí vytvořit obecně prospěšnou společností podporovanou EU a to zcela ZDARMA!!!!! Stačí kliknout sem: http://www.zalozfirmu.cz/?aid=0083413001

Reagovat  


Přidat komentář  


Nepřehlédněte

Jak na ranní vstávání?


 

Podnikejte jednoduše


 

Jak pozvednout morálku zaměstnanců

Jak na ranní vstávání?
 
Podnikejte jednoduše
 
Jak pozvednout morálku zaměstnanců
ABECEDA PODNIKÁNÍ Vám radí vstávat brzy. Protože tak uděláte více práce. A snáze dosáhnete úspěchu. Je však možné si ranní vstávání osvojit, či je vrozené?

bullet


 
Složitost komplikuje podnikání. Co se dá zjednodušit? Všechno, co otravuje naše zákazníky i spolupracovníky.

bullet


 
Podnikatelka Ronna Coeová používá ve své malé firmě čtyři metody řízení zaměstnanců. Udržení si kvalitních pracovníků a jejich spokojenost patří mezi její priority.

bullet

 
ŠKOLA ÚSPĚCHU

JAK NA TO

UŽITEČNÉ INFORMACE

SEZNAMY

PŘÍLEŽITOSTI

ODKLAD DANĚ

KONTAKT

Jak na odklad daně z příjmuJak na odklad daně z příjmu

Jak na ranní vstávání?Jak na ranní vstávání?

Jak pozvednout morálku zaměstnancůJak pozvednout morálku zaměstnanců

Stanovili jsme si velký cíl?Stanovili jsme si velký cíl?

Pozitivním myšlením k úspěchuPozitivním myšlením k úspěchu

Podnikejte jednodušePodnikejte jednoduše

Více článků: nejnovější