abecedapodnikani.cz

 
Kontakt | Login

ŠKOLA ÚSPĚCHU | JAK NA TO | UŽITEČNÉ INFORMACE | SEZNAMY

Jak začít podnikat | Virtuální kanceláře seznam | Odklad daně | Příležitosti
 

Jak založit firmu

Zabývat se budeme založením společnosti s ručením omezeným. Proč nedoporučujeme podnikání jako OSVČ, sdružení a v.o.s. si prosím přečtěte v příspěvku jak začít podnikat.

ABECEDA PODNIKÁNÍ - ŠKOLA ÚSPĚCHU

Jak začít podnikat >>>

 

     Prvním a důležitým krokem je vymyšlení názvu společnosti. Zejména v dnešní době internetu je velice důležitá nalezitelnost Vaší firmy. V názvu by měla být obsažená slova, pod kterými Vás budou zákazníci hledat. Otevíráte-li pneuservis, slovo pneuservis by se mělo objevit i v názvu firmy. Důležitá je také internetová doména, pro kterou platí stejná pravidla a podle které by se měl řídit i název společnosti. Vyhledávače typu Google Vás tak vyhodnotí jako důvěryhodnější výsledek hledání a Vaše internetové stránky Vám přivedou zákazníky zcela zdarma.

     Název společnosti musí být nezaměnitelný, a to jak v psané formě, tak foneticky. Orientačně si můžete originalitu názvu ověřit na portálu www.justice.cz.

     Důležitá je právní forma. Z typů společností podle českého práva doporučujeme společnost s ručením omezeným nebo akciovou společnost. Konsolidační společnost není zcela běžnou a své výhody má pro zahraniční společnosti, které mohou část svého zisku danit ve své domovské zemi. Akciovou společnost nedoporučujeme zakládat svépomocí, vyhledejte specialistu.

Vylučovací metodou nám zbyla nejčastější forma – společnost s ručením omezeným - s.r.o.

     Máte-li jasno o názvu, náplni činnosti a od té se odvíjejících živnostech, musíte firmu zaparkovat. K zapsání do obchodního rejstříku (OR) je nutný souhlas majitele nemovitosti s umístěním sídla. Sídlo může být i v bytě, je-li družstevní nebo městský, souhlas uděluje družstvo nebo město. Pokud ke své činnosti budete potřebovat kancelář, zajistěte si smlouvu a souhlas na vznikající společnost. Tato bude účinná až jejím zapsáním do OR. Pokud nebudete kancelář nebo výrobní prostory každodenně potřebovat, doporučujeme využití služeb virtuální kanceláře. O výhodách služby najdete na našich stránkách vyčerpávající informace a seznam všech virtuálních kanceláří v ČR.  Shrnu hlavní plusy:

  • Oddělení podnikání od bydlení - sídlo v bydlišti nedoporučujeme
  • Úspora nemalých nákladů na vlastní kancelář
  • Možnost výběru sídla podle města
  • Ve velkém městě budete mít více klidu na práci a každý soused, kde v malém městě každý se zná s každým, Vám jednoduše neuvidí do karet
  • Když „pražák“ podniká na Moravě, může se mu vyplatit sídlo v Brně
  • V mezinárodním obchodě je k nezaplacení značka Praha, kterou znají i ti, co Českou republiku hledají na dálném východě
  • Virtuální kancelář využívají dočasně společnosti, které nemovitost budou po svém založení kupovat nebo stavět.

Jak vybírat virtuální kancelář rozebíráme v dalším našem příspěvku. Otázku sídla proto opustíme a dáme se do dalšího rozhodnutí. >>>

     Podnikat sám, nebo se společníky? Být jednatelem nebo najmout manažera? Na otázku první si dovolím použít motto našeho daňového poradce ze společnosti SPOFIN, Ing. Milana Vojkůvky: „Ideální počet společníků je vždy lichý a tři je moc.“ Z vlastní zkušenosti a z příběhů klientů mu dávám za pravdu. Pokud na projektu spolupracuje více lidí nebo firem, bývá do budoucna výhodnější tyto spolupracovníky zainteresovat na projektu, ale nejít se s nimi hned oženit. Výhodu dvou společníků vidím snad jen v možnosti skládání jen části základního jmění, ale o tom v dalším kroku. Z praxe bych se ještě víc obával rodinné společnosti. A na otázku druhou říkám: „podle chuti aneb co kdo snese“. Jednatel je od toho, aby jednal. V našich podmínkách zejména s úředníky. Papíruje a má nad sebou bič zákonů. Někomu to však vyhovuje a v administrativě se vyžívá. Lidem tvůrčím však jednatelství nedělá dobře. Výsledek jejich snažení pak bývá netvůrčí svinčík v papírech… Lidem tvůrčím proto doporučuji najmout osobu úřednicky naladěnou, ať máte klid na svou práci.

Pokud máte v těchto zásadních otázkách jasno, doporučujeme kontaktovat nejbližšího notáře. Se vším ostatním Vám rád pomůže...

Přidat komentář |2|  


Komentáře |2|
 

David   22.03.2013 13:49:27

Máte někdo zkušenosti se zakládáním firem na klíč? Jeden známý mi doporučoval Profispolečnosti.cz, ale nevím, jestli si ji radši nemám založit sám.

Reagovat  

 

Marek   23.03.2013 00:40:47

Potřebujete založit firmu? Potřebujete živnostenský list, s.r.o. nebo a.s? Nechte si jí vytvořit obecně prospěšnou společností podporovanou EU a to zcela ZDARMA!!!!! Stačí kliknout sem: http://www.zalozfirmu.cz/?aid=0083413001

Reagovat  


Přidat komentář  


Nepřehlédněte

Podnikejte jednoduše


 

Pozitivním myšlením k úspěchu


 

Jak na ranní vstávání?

Podnikejte jednoduše
 
Pozitivním myšlením k úspěchu
 
Jak na ranní vstávání?
Složitost komplikuje podnikání. Co se dá zjednodušit? Všechno, co otravuje naše zákazníky i spolupracovníky.

bullet


 
Většina malých podnikatelů vidí sklenici jako napůl plnou. Na horské dráze podnikání mezi startem nové firmy a jejím uvedením do běhu je to opravdu jediný způsob, jak přežít a růst.

bullet


 
ABECEDA PODNIKÁNÍ Vám radí vstávat brzy. Protože tak uděláte více práce. A snáze dosáhnete úspěchu. Je však možné si ranní vstávání osvojit, či je vrozené?

bullet

 
ŠKOLA ÚSPĚCHU

JAK NA TO

UŽITEČNÉ INFORMACE

SEZNAMY

PŘÍLEŽITOSTI

ODKLAD DANĚ

KONTAKT

Jak na odklad daně z příjmuJak na odklad daně z příjmu

Jak na ranní vstávání?Jak na ranní vstávání?

Jak pozvednout morálku zaměstnancůJak pozvednout morálku zaměstnanců

Stanovili jsme si velký cíl?Stanovili jsme si velký cíl?

Pozitivním myšlením k úspěchuPozitivním myšlením k úspěchu

Podnikejte jednodušePodnikejte jednoduše

Více článků: nejnovější